Altyapı

  Gençlerbirliği alt yapısı için, 7-14 yaş eğitiminin verildiği Futbol Okulu temel birimdir. Yeteneklerine ve fizik yapılarına göre düzenlenen gruplarda eğitilen çocuklarımız kulübümüz alt yapısı için en önemli oyuncu kaynağıdır. Sekiz ay devam eden düzenli, amaçlı, hedefleri olan eğitim takvimiyle futbol okulu şimdiye kadar alt yapımıza yüzlerce oyuncu kazandırmıştır.

Gençlerbirliği nihayetinde bir futbol kulübüdür. Futbol okulunda öncelikli hedefimiz dışında amacımız yetenekli futbolcuları keşfedip spor dünyasına kazandırmaktır. Gençlerbirliği’ nin bütün Türkiye’deki imajında futbolcu yetiştirmek konusundaki başarısı oldukça baskındır. Geçtiğimiz yıl iskeletini futbol okulumuzdan yetişen oyuncularımızın oluşturduğu Gençlerbirliği OFTAŞ kulübünün başarısı da Türkiye’de ki en iyi alt yapı organizasyonuna sahip olduğumuzu göstermektedir. Bu yüzden çocuklarının futbol konusunda yetenekli olduğuna inanan aileler çocuklarını için en doğru adresin Gençlerbirliği olduğuna emin olabilirler.
 Öte yandan günümüzde futbolun milyar dolarlarla ifade edilen bir sektör olması alt yapıları daha da önemli hala getiriyor. Ancak biz Gençlerbirliği Alt Yapısı olarak, 12-13 yaşındaki çocukların kulüpler menfaatine televizyon kanallarında dolaştırılmasını, yine medya yoluyla bu çocukların dünya pazarına sunulmasını endişeyle izliyoruz. Herkes şundan emin olmalıdır ki Gençlerbirliği futbol kulübü çocuklarını, onların psikolojilerini ve geleceklerini futbol simsarlarına terk etmeyecek kadar güçlü bir kulüptür. Öte yandan Gençlerbirliği Alt Yapısında futbolcularımıza kazandırdığımız futbol ve hayat becerileri onların ilkeli birer sporcu olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden çocuklarının geleceğini futbolda gören ailelerimizin gönülleri rahat olmalıdır. Çocuklarımız ve gençlerimiz, Gençlerbirliği’ nde, emin ellerde yetişeceklerdir.
Sosyal birey, Sosyal toplum ve toplumsal barışa katkıda bulunan, toplumsal olaylara duyarlı, bu olaylar karşısında fikir ve çözüm Üreten, grup yaşamı, dayanışma, işbölümü, paylaşma ve yardımlaşma duygularını ileterek SOSYAL GELİŞİMLERİNİ sağlayabilmek, Sporun dostluk, kardeşlik ve evrensel ilkeleri doğrultusunda bir yaşam biçimi edinen, sanatsal etkinlikleri takip eden alışkanlıklar kazandırılarak sporcumuzun KÜLTÜREL yönünü geliştirebilmek. Belirtilen yüklemelerle donatılan, sağlam kafa ve vücuda sahip gençler gelecekte iş yaşamlarında çok başarılı olarak ülke yönetimine büyük katkılarda bulunacaklardır.